Hotline
+908503044761

Çocuk Yogası Eğitimi

Ana Sayfa / Eğitimler / Eğitim Detay

Çocuk Yogası Eğitimi

Çocuğunuzla iletişim kurmayı ve sağlıklı olmasını önemsiyorsanız, onun seveceği oyunları birlikte kurmak istiyorsanız, çocuklara ulaşmanın sağlıklı ve yaratıcı yollarını arıyorsanız, ister anne, ister baba ister eğitimci olun; bu kapsamlı kursa katılın, Çocuk Yogası Hocası olun.

Satın Al

ÇOCUK YOGASI EĞİTİMİ

Yoga, çocuklara ve onların gerçek duygularına ulaşmak için de çok etkili bir sistemdir. Beden ve nefesi öğretirken, özgüveni geliştirip, karakteri güçlendiren, yaşayan her canlıyla sevgi bağı kurmasını ve kendisinin farkında olmasını sağlayan bu kadar etkili başka bir sistem daha yok.

Çocuğunuzla iletişim kurmayı ve sağlıklı olmasını önemsiyorsanız, onun seveceği oyunları birlikte kurmak istiyorsanız, çocuklara ulaşmanın sağlıklı ve yaratıcı yollarını arıyorsanız, ister anne, ister baba ister eğitimci olun; bu kapsamlı kursa katılın, Çocuk Yogası Hocası olun.

Çocuk Yogası, Klasik Yoga duruşlarının çocuklar için uygun standartlara dönüştürülerek uygulandığı; eğlence, disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygusuyla birleştiği, bireysel ve eşli egzersizlerden oluşan hareketler bütünüdür.

ÇOCUK YOGASI EĞİTMENE KİMLER ALABİLİR?

Çocuk yogası eğitimine yoga ile ilgili herkes katılabilir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ ;

·         Çocuk yogası nedir?

·         Çocuk yogasının hedefleri

·         Çocuk yogasının faydaları,

·         Çocuk yogasının yetişkin yogasından farkı,

·         Yogada dikkat edilecek hususlar,

·         Çocuk yogası dersine başlangıç nasıl yapılır?

·         Çocuk yogasında sınıf düzeni,

·         Yoga da dikkat süreleri,

·         Yoga pozlarının Çocuk Yogasında uygulama teknikleri

·         Yaş gruplarına göre yoga oyunları

·         Yoga pozları ile hikaye kurgulanması

·         Yoga ile duygu ifade etme çalışmaları

·         Çocuklara uygun nefes çalışmaları

·         Aile Yogası uygulamaları

·         Sınıf idaresi ve malzeme kullanımı

·         Çocuklara yoga sevgisi ve disiplini kazandırmanın yolları

·         Yoga dersi dışında yapılabilecek ve yogayı destekleyecek çalışmalar

ÇOCUK YOGASININ FAYDALARI NELERDİR?

Çocuk Yogası, çocuklardaki hayal gücünü, doğru nefes almalarını, esnekliklerini ve enerji dolu hallerini sürekli devam ettirmelerini sağlamaktadır.

Çocuk Yogası, çocuklardaki hayal gücünü, doğru nefes almalarını, esnekliklerini ve enerji dolu hallerini sürekli devam ettirmelerini sağlamaktadır...

Hayal güçlerini kullanmaları okuldaki öğrenme becerilerini geliştirir ve enerjilerini doğru yöne yöneltmelerini sağlar.

Çocuk Yogası çocukların vücut yapılarının esnekliğinin korunmasına neden olur. Bununla birlikte, kasların kuvvetlenmesine, konsantrasyonun ve yaratıcılığın artmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir.

Çocuk Yogasında eğlenceli yoga duruşlarının yanı sıra nefes çalışmaları, oyunlar, hikâyeler de yer almaktadır. Oyun ve hikâyelerin yer alması da, çocuğun kendine olan güveninin artmasını, olumlu düşünmeyi ve duyguların daha kolay ifade edilebilmesini sağlar.

Çocuk Yogası ile çocuklar eğlenirken, esneklik, güç, gevşeme ve konsantrasyon sağlanır.

ÇOCUK YOGASI İLE  NE AMAÇLANIR?

Çocuk yogasındaki amacımız, her türlü derdimizde, sıkıntımızda, hastalığımızda ve sağlığımızda bize yardımcı olan bir öğreti, çalıştıkça bize mutluluk, sevinç, huzur veren, yaşadığımız bütün sıkıntıları diğer insanlara göre daha rahat atlatmamızı sağlayan, tamamen olumlu hayata hazırlayan en güzel çalışma olan yoganın yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bu eğitimle birlikte kursiyerler çocuk yogası eğitmeni olabilecektir.

ÇOCUKLAR NEDEN YOGA YAPMALI?

Çocuk Yogası'nda en önemli unsur; çocuğun rekabetsiz, kimseyle yarışmadığı bir ortamda bulunuyor olmasıdır. Yogada çocuğun mükemmel olması önemli değildir, katılım sağlaması önemlidir. Çocuklar yoga ortamında kendine güveni, ifade özgürlüğünü kazanmaktadır.

 

Çocuk Yogası Eğitimi

Canlı Chat Etkin
Satın Al

Sorunuz mu var?

Başvuru formunu doldurun eğitimler ile ilgili bilgi vermek için kısa sürede size ulaşalım.